zaterdag 19 april
9:15 - 11:00
Lamentaties
De Nederlandse Bachvereniging kent een jarenlange traditie van Lamentatie-concerten: een intiem concert op de vroege ochtend van Goede Vrijdag en Stille Zaterdag, voorafgaand aan de Matthäus-Passion.
Mieneke van der Velden, gambiste in het ensemble van de Bachvereniging, geeft de viola da gamba een hoofdrol in het programma van dit jaar: vijfstemmige lamentaties met sopraan en vier gamba’s. De gamba wordt gezien als een van de instrumenten die de klank van de menselijke stem het meest benadert. De combinatie gamba-consort en sopraan inspireerde talloze componisten door de eeuwen heen.
De Lamentaties worden op 18 en 19 april 2025 uitgevoerd in Grote Kerk Naarden. Tickets zijn verkrijgbaar via de website van de Nederlandse Bachvereniging.